The Greenscissors
Afgeknipte haren afval? Niet bij Goldfinger hairstyling.
Ik verzamel afgeknipte haren zodat ze weer hergebruikt kunnen worden.
Wat gebeurt er met deze haren?
Ze worden verzameld in de Green Scissor bakken. Zijn deze bakken vol, dan worden deze opgehaald. In de afgeknipte haren zitten heel veel goede voedingstoffen in en worden dan zo weer terug gebracht in de natuur. Zonde om ze weg te gooien.
Het ingezamelde haar krijgt eerst een kwaliteitscontrole. Ze kijken of er geen kunstof of andere vervuiling bij zit wat met het haren opvegen natuurlijk kan gebeuren. Dan worden de haren versnipperd tot 1 mm tot max 5 mm. Hierna gaat alles in grote zakken en wordt het naar naar Alpeldoorn gebracht, naar de GreenFerm. En hier wordt het toegevoegd aan het composteringsproces. Zo wordt er dan eiwit zogevoegd en wordt het Eco Super Compost genoemd. Is dit klaar dan wordt het naar de boeren getransporteerd zodat zij hun land er mee kunnen bevruchten.
Ook kunnen ze de haren gebruiken bij olierampen! Van al die haren maken ze een soort van lange worst en leggen deze dan in de zee. 1Kilo haar kan ongeveer 8 liter olie opvangen.
Zo ook scheid ik alluminuim en plastic. Deze gaan ook de in de Green Scissor bakken in. Van al dat plastic worden ook nieuwe producten van gemaakt.
Lever je je lege flessen shampoo, conditioner enz... in dan krijg je 0,50 euro korting op je nieuwe fles.
Om het plastic verbruik nog meer te verminderen is het mogelijk om je producten bij te laten vullen. Dan krijg je 10% korting op je nieuwe aankoop. Zorg dat je je flesje goed heb uitgespoeld en droog is van binnen en neem deze dan mee. Dit kan ongeveer 4x.
Samen kleine stapjes naar een gezonde wereld.
Wil je meer weten wat je kan doen en welke producten hervuld kunnen worden? Vraag erna in de salon en we helpen je graag.